04021JR85PBSTR
Mfr.Part #
04021JR85PBSTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
04021JR85PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.85PF 100V 0402
Stock
1569
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.85 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Tolerance :
±0.02pF
Voltage - Rated :
100 V